ДУХОВНОСТТА ТАЗ СИЛА НОВА
Като как пък нашите естетически съвети и урбанисти все ги дърпа към XVII-XVI- и общо взето към всяко столетие, в което са се отоплявали на вещици или просто е върлувала чума, не мога да си обясня. Имам чувството, че ако им дадеш един ъгъл между стоянка на таксита и църква, до сутринта ще са му сложили седем бронзови фигури, събрани около един кръст. Дето се вика, народът може да няма тротоари, но ще има духовност и символика. Ако му туриш и една чешма, както направи Симеончо навремето, водата сигурно няма да е задълго, но ще потече една „историческа памет“, та отвъд днешния ден. Но не е само вечната потребност всичко да изглежда старинно, щото после идат шарените букви с името на града. Вече няма град без по-голям надпис, сякаш иначе куриерите няма да знаят къде са пристигнали. ВАРНА или БАФА за нечетящите на кирилица. Все едно населеното място страда от периодична амнезия и трябва непрекъснато да му се напомня как се казва. И, разбира се, снимките. Всеки турист е длъжен да се снима пр...




